Praktická ukázka jak na reflexologii a masáže u malých dětí s Renatou Chládkovou.
Akční sobotní odpoledne s Andílky. Pod vedením Jany Matouškové a Blanky Kudové jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli Nordic Walking! Jsem ráda, že se k nám přidali i klienti Denní centrum Barevný svět,ops
Velmi zajímavá přednáška na téma očkování, kdy nám paní doktorka Hanka Dümlerová vysvětlila principy očkování, probrali jsme povinná i nepovinná očkování, jednotlivé nemoci proti kterým je očkování účinné Na závěr proběhla živá diskuze a byly zodpovězeny veškeré dotazy, které maminky zajímaly.
Pondělní aktivity v Mateřském centru Andílci, z.s.
Poslední prázdninovou středu si děti samy vyrobily veselé svačinky a moc je to bavilo.
Chesapeake bay retriever Honey a sokol Nazgul nám ukázali, že i oni mají své zaměstnání :-)
Jak se pohybovat bezpečně na síti, internetu a jaká jsou rizika sociálních sítí? Na to vše jsme dostaly odpověď díky IT specialistce - Mgr. Radce Votavové.
Beseda s logopedkou Mgr. Petrou Říhovou na téma jak rozvíjet řeč u batolat, proč děti nemluví, s jakými poruchami řeči chodí děti do logopedických ambulancí apod.
Malá fotodokumentace z letního focení s Lindou a Filipem :-)
Nejen jak na životopis nebo motivační dopis jsme se dnes zaměřily, ale hlavně na to, jaké máme přednosti, jak je vyzdvihnout a prezentovat nejen na pracovním pohovoru, ale i v běžném životě. Aneb nejlepší manažerky bývají právě maminky na rodičovské dovolené :-) Dopolednem nás provedla Bc. Lenka Hájková ve spolupráci s Občanská poradna Třebíč, Moravské Budějovice
Dnes jsme za pomoci paní Lazárkové rozhýbaly opět své pravé mozkové hemisféry a nestačily se divit, co vznikalo na papíře. Těšíme se na další kurz, který je domluvený na říjen 2017. Včas, se dozvíte podrobnosti :-)
Jak na správné třídění odpadu nám přijela zábavnou formou ukázat Ing. Pavlína Buršíková z ESKO-T Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, všechny zvídavé dotazy byly zodpovězeny a během přednášky se děti s rodiči zapojily do soutěží o krásné ceny.
Velice příjemné setkání s Janou Wolfschützovou, která nám otevřela svět náhradní rodinné péče. Měly jsme možnost pomazlit miminko, které má právě v péči a troufám si tvrdit, že jediné oko nezůstalo suché, při vyprávění paní Jany, co vše tato "práce" obnáší.
Jistě jste narazili na naši výzvu "Brýle pro Afriku". Díky všem, co se do této akce zapojili a nepotřebné brýle přinesli do našeho Mateřského centra Andílci. V pondělí jsme je všechny odeslaly Brýle pro Afriku
Hurá, prázdniny jsou tu a středeční program Mateřského centra Andílci byl pod taktovkou Mgr.. Evy Kneblové, kdy s maminkami diskutovala na téma "Sourozenci bez soupeření".
Jak na zdravé a krásné nehty jsme besedovaly se Zdeňkou Paclíkovou.
Poslední pondělní dovádění Andílků, před prázdninami. Užili jsme si tvoření, cvíčo, padák a pohádku.
Sobota byla ve znamení malování. Pod vedením úžasné Olgy Lazárkové se rozmaloval opravdu každý a výsledek stál za to! Už se těšíme na další kurz, který proběhne v sobotu 29. 7. 2017 u nás v Mateřském centru Andílci, z. s.
Polenta není jen tak obyčejná kaše, ale může se ní vyloženě kouzlit, což jsme si vyzkoušeli. Sladké i slané recepty měly úspěch i u nejmenších strávníků.
Jelikož jsme do cvičení s dětmi zařadili novou básničku o housence, rovnou jsme si ji v pondělí i vyrobili. Samozřejmě jsme cvičili a na závěr se dětem zahrála pohádka.
Čtvrteční odpoledne patřilo dílničkám. Tentokrát se Slávkou Muzikářovou, která nám pomáhala se sítotiskem nebo razítkováním na textil. Fantazii se meze nekladou, takže vznikaly opravdu krásné barevné vzory. Dílničky navštívili i klienti Barevného světa - Romča s Oldou, kteří si na cestu do Itálie potiskli krásné tašky na pláž. Do kolektivu zapadli bezvadně a Olda nám pomohl celou akci nafotit - děkujeme! :-)
Poslední hodinu jsme se rozhodly spojit dohromady obě skupiny. Stihli jsme toho opravdu hodně - básničky, písničky, cvíčo na balonech, oblíbený padák a to vše pod taktovkou Nikoly Škárkové.
Maminky besedovaly s Radkou Pohankovou jak na dětskou lékárničku. Co je vhodné sebou vzít na cesty, rady a tipy a spousta zajímavostí.
V pondělí jsme si zacvičili, vyrobili přáníčko tatínkům ke Dni otců a přišla za námi ředitelka MŠ Hrotovice, Mgr. Vlaďka Dobrovolná, aby sdělila maminám informace, týkající se nástupu dětí do mateřské školy.
Přednáška s Mgr. Renatou Šťastnou (www.samankarenata.cz) na tajemné téma a představení nové knížky: JÁ, PLEJÁĎANKA Autor fotografií: František Nováček
Opět zajímavá beseda na téma, ve kterém se probralo vše, co maminky zajímalo, včetně názorných ukázek jak nosit miminka v šátku či nosítku. Některé maminky si donesly i své vlastní „vybavení“ a za pomoci Petry Bölcskei si vše správně seřídily, ke spokojenosti své i svých ratolestí. Maminky co již mají odrostlejší děti zajímalo téma „menstruační kalíšky a látkové vložky“.
S kosmetikou Mary Kay nás seznámila a nalíčila kosmetická poradkyně Radka Pohanková.
Pondělní andělské dovádění! Děti si nejprve něco vytvořili, potom zacvičili a také si poslechli pohádku o Červené Karkulce... :-)
Zábavné čtvrteční cvičení doprovázené básničkami, písničkami a říkadly, za použití cvičebních pomůcek (overbally, padák, gymbalony). Pod vedením NIKOLY ŠKÁRKOVÉ.
V pondělí jsme opět tvořili, tentokrát papírové pávy. Poté děti cvičily - zdolávaly opičí dráhu a na závěr si poslechly pohádku.
Květnové zdravé vaření patřilo zelenině. Mohli jsme ochutnat tyto recepty: Luxusní hráškový krém, Polévka ze zeleného hrášku a ovesných vloček, Zapékaná brokolice, Bramborník, Celerový salát s pažitkou, Mrkvový koláč ze špaldové mouky
V rámci tradičního pondělního programu jsme si s dětmi a rodiči zacvičili, zahráli divadélko a vyrobili jsme si přáníčko - kytičku.
V rámci kampaně Světový týden respektu ik porodu jsme si do centra pozvali Simonu Bláhovou, DiS. - zdravotní sestru z dětského a novorozeneckého oddělení třebíčské nemocnice. Společně jsme probrali porod z pohledu novorozence a s tímto tématem další související otázky, které maminky měly.
Společně s Milkou Lidmilovou a fimo hmotou jsme si vyrobili jednoduché šperky.
Beseda s Občanskou poradnou Třebíč, na téma "Jak na rodinný rozpočet" proběhla pod vedením Bc. Lenky Hájkové. Probrali jsme naše příjmy a výdaje, co jsou tzv. penězonosiči a penězožrouti a na závěr si sestavili v rámci praktického příkladu rodinný rozpočet.
mindball.eu – trénink mozku pomocí mozkohraček pod vedením koučky paměti a mozku
Mateřské centrum ve spolupráci s městem Hrotovice uspořádalo canisterapii pro klienty denního centra Barevný svět v Hrotovicích.
Děti si zacvičily a společně s maminkami vyráběly za pomocí fimo hmoty velikonoční dekoraci.
Zábavné čtvrteční cvičení doprovázené básničkami, písničkami a říkadly, za použití cvičebních pomůcek (overbally, padák, gymbalony).
Zdravé vaření, tentokrát na téma "KROUPY A KRUPKY" -špaldové, ječné pohankové.
"Pufování" pokračuje. Kdo již měl hotový puf, začal háčkovat košíčky.
Zábavné čtvrteční cvičení doprovázené básničkami, písničkami a říkadly, za použití cvičebních pomůcek (overbally, padák, gymbalony). Pod vedením Hanky Palátové Šípkové.
Fotografie z nového jarního kurzu plavání a saunování pro batolata s Dittou Fabíkovou.
Odpolední vynášení Morany.
V rámci pondělního programu Andělské dovádění jsme za pomoci dětí z MŠ Hrotovice vyrobili Moranu.
Profesionální záchranáři z Rescue Team Vysočina z.s., si připravili modelové situace, které jsou koncipovány tak, aby co nejreálněji napodobily nečekané situace a vtáhly účastníky akce do děje.
Beseda: Ochrana zákazníků aneb jak na spotřebitelské problemy (odstoupení od smluv, práva z vadného plnění, reklamace)
Pravidelné cvíčo, oblíbený padák, výroba papírových kytiček a pohádka.
Co dodat, strhla se naprostá pufománie :-)
Zábavné čtvrteční cvičení doprovázené básničkami, písničkami a říkadly, za použití cvičebních pomůcek (overbally, padák, gymbalony). Pod vedením Hanky Palátové Šípkové.
Povídání s Lenkou Eliášovou na téma LOŽNICE.
Fotografie z nového jarního kurzu plavání a saunování pro batolata s Dittou Fabíkovou.
Tentokrát nám maminky s dětmi pomohly s výrobou dekorace na propagaci mateřského centra - bylo potřeba natisknout hodně dětských ručiček a děti se toho zhostily opravdu s nadšením :-) Samozřejmě nemohlo chybět cvíčo, padák a balonková sprška.
Zábavné čtvrteční cvičení doprovázené básničkami, písničkami a říkadly, za použití cvičebních pomůcek (overbally, padák, gymbalony). Pod vedením Hanky Palátové Šípkové.
Pracovnice VZP si pro nás připravily aktuální informace o příspěvcích na rok 2017. Děti dostaly spoustu krásných reklamních dárečků a maminky měly možnost si zdarma nechat vyhotovit tělesnou analýzu jednotlivých hodnot svého těla (hmotnost, BMI – body mass index, procento tuku v těle, procento vody v těle svalová hmota, hodnocení somatotypu - fyzická kondice, hmotnost minerálních látek v kostech, bazální metabolická spotřeba (Kcal), bazální metabolická spotřeba (kJ) - BMR, metabolický věk a tuk v břišní dutině – viscerální tuk).
Po jarních prázdninách jsme zahájily pondělní dopoledne Andělským dováděním. Děti s mamčami si zopakovaly říkanky s cvičením a moc jim to šlo! Nemohl chybět ani padák, kde se děti pohoupaly a pak je čekala veliká bouřka s rozbouřeným padákem a balonky :-) V rámci tvořeníčka jsme se vyřádily s korkovými špunty a barvičkami - tiskly jsme obrázky a dle motivů je zřejmé, že už se všichni moc těší na nesměle přicházející jaro.
Háčkování pro začátečníky i pokročilé - výroba čepičky - dokončení.
Zábavné čtvrteční cvičení doprovázené básničkami, písničkami a říkadly, za použití cvičebních pomůcek (overbally, padák, gymbalony). Pod vedením Hanky Palátové Šípkové.
Tentokrát na téma "Recept na dobré manželství"
Pondělní dopoledne si děti s maminkami vyrobily valentýnské přáníčko, zacvičily si s říkankami a básničkami, závěr patřil tradičně padáku a řádění s míčky.
Dětský maškarní ples proběhl v neděli 12.2.2017 ve sportovní hale SPORT-V-HOTELU v Hrotovicích. Ples zahájila proslovem Mgr. Hana Škodová, starostka města Hrotovice a Mgr. Hana Palátová Šípková, ředitelka MC Andílci. Poté vystoupily Mažoretky ZŠ Hrotovice a baletka Eliška Mitysková. Celým programem děti provedli MYŠ a MAŠ.
Háčkování pro začátečníky i pokročilé - výroba čepičky.
Zábavné čtvrteční cvičení doprovázené básničkami, písničkami a říkadly, za použití cvičebních pomůcek (overbally, padák, gymbalony). Pod vedením Hanky Palátové Šípkové.
Bulgur - levná, chutná, zdravá obilovina. Jednoduchá na přípravu, s besedou, ochutnávkou a recepty.
Během pondělního dopoledne jsme s maminkami a dětmi stihly spoustu věcí: cvičení s říkankami, padák, pohybovou dráhu a tvořeníčko.
Beseda zaměřena na přírodní produkty pro imunitu a zdraví našich dětí.
Pravidelné cvičení doprovázeno básničkami, písničkami a říkadly za použití cvičebních pomůcek.
Paní Lenka Eliášová si pro maminky připravila povídání o zařizování dětského pokoje, nabídla rady a tipy, jak na to.
Paní Radka Pohanková ženám představila kosmetiku Mary Kay a popovídala o péči o pleť v zimě.
Maminky si s dětmi vyrobily jednoduché ozdoby na stromeček z včelího vosku. Některé společně pověsily na andílkovský stromeček a některé si odnesly domů. Nezapomněly jsme ani na tradici pouštění lodiček a zazpívaly jsme si i koledy.
Ve čtvrtek 8. 12. 2016 se ve výtvarných dílničkách pracovalo s korálky. Hlavním tématem byl andílek, ale fantazii se meze nekladly.
Ve středu nás navštívila paní Šárka Křivánková se svým povídáním o podprsenkách - jak vybírat správnou velikost, tvar atd. Během celého dne probíhaly Individuální konzultace, které se setkaly s velkým úspěchem.
V pondělí maminky s dětmi tvořily papírové řetězy, kterými ozdobily stromeček. Na samý závěr jsme si zazpívaly koledy.
3. lekce příprava střihu...tentokrát v komorním počtu..
U nás už se nadělovalo. A to netradičně s pejsky Dagem a Amálkou. Podívejte se sami.
Zajímavá beseda o vztahu na dálku. Není to jednoduché, ale zvládnout se to dá! O tom ví své Pavla Havelková. Pavla nás nechala nahlédnout do svého soukromí a s upřímností zhodnotila klady a zápory vztahu na dálku.
Nejen mandaly se sypaly pískem. Měli jsme i zvířátka a jiné obrázky.
Setkání se zástupci kraje Vysočina, města Hrotovice, zapojených organizací i cílové skupiny projektu Napříč generacemi společnými akcemi, jehož realizátorem je město Hrotovice. Účelem bylo představení a celkové zhodnocení tohoto projektu.
Ochutnávka, prodej a prezentace včelařských produktů s Jitkou Kurtinovou.
Věnce, svícny, tradičně i netradičně.
Listopadové zdravé vaření patřilo podzimní zelenině a ovoci - topinambury, mrkev, celer, jablka, hrušky....
Tradiční lampionový průvod. Letos nám počasí opravdu přálo. Rytíř sv. Martin přijel na bílém koni! Pro účastníky pochodu bylo také připraveno teplé občerstvení. Děti dostaly od Martina perníčky a lízátka. Děkujeme, že jste přišli. Bylo nás přes 200.
Vzdělávací přednáška pro seniory i celou širokou veřejnost na téma Dědické a darovací právo pohledem nového občanského zákoníku nalákala. Občanská poradna Třebíč pro nás měla připravené užitečné informace vč. letáčku, který si každý z účastníků odnesl.
Každoroční oblíbené rodinné focení v Andílkách. Tentokrát jsme fotili 3 dny.
První středu v listopadu nás navštívila Mgr. Hana Oravcová ze Střed, z. ú. z Třebíče.
V úterý 25. 10. si děti i maminky v rámci dalšího kurzu keramiky vyrobily anděla.
Úžasné, jednoduché a efektní tvoření s barevnými písky. Posuďte sami. Na další tvoření s písky a mandalami se můžete těšit v úterý 29. 11.
V rámci středečního zdravého vaření s dýněmi jsme uvařily polévku z muškátové dýně, pomazánku z dýně Hokkaido a upekly jsme si dýňovou bábovku.
Podzim prostě patří dýním...V úterním zdravém vaření jsme si připravily polévku z dýně Hokkaido, těstoviny s dýní Hokkaido, kapustou a sušenými rajčaty, dále pečenou špagetovou dýni i dýňovou bábovku. Všechny recepty najdete v sekci Aktuality.
Kurz "Malování pravou mozkovou hemisférou" jsme na Vaše přání zrealizovaly již potřetí.
Druhé setkání s etikou a emoční inteligencí. Třetí setkání nás čeká v pátek 25. 11. 2016 v 16.00.
Podívejte se na naše pondělní cvičení pro rodiče s dětmi s padákem i pohádkou.
Maminky se zapojovaly, trénovaly a alespoň se chviličku věnovaly samy sobě.
První ze třech setkání s etikou a Monikou Brzoňovou. Druhé setkání se uskuteční v pátek 14. 10. v 16.00 a věnovat se budeme emoční inteligenci.
Billa a bio potraviny. To jde jistě k sobě. Maminky s dětmi ochutnaly kakaové sušenky s kokosem.
Beseda s naší paní psycholožkou, tentokrát na téma: Tresty ve výchově ano či ne? Maminky diskutovaly, dozvěděly se spoustu informací o této problematice a zjistily, že je hlavně moc důležité být v klidu a pohodě.....
Interaktivní muzikálová pohádka "O neposlušném Lukáškovi aneb i zlobit se musí umět" ve společenském sále Základní umělecké školy Hrotovice.
První lekce šicí seance s úžasným Pavlem Dobrovolným. Dnes se děvčata seznamovala s šicím strojem, látkami atd. Příští kurz si ušijí tašku.
Zkušená pekařka Alena Sobolová za námi dorazila i ve středu. Maminky s dětmi také ochutnávaly chléb - kváskový semínkový, kváskový žitný, kváskový žitno-pšeničný i drožďový.
Alena Sobolová nám přišla ukázat, jak se peče chléb ze žitného kvásku. Navíc všichni zúčastnění ochutnali 4 druhy chleba. Někeří si dokonce odnesli žitný kvásek.
První pondělí v novém školním roce. Děti si vyrobily záložky do knížky, cvičily i si poslechly pohádku.
Po vyrábění si děti ještě pohrály na zahradě školky a poslechly si pohádku.
Maminky řešily pedikúru, děti s tatínky i s námi vyráběly sluníčka. Výtvory poslouží jako dekorace v Andílkách. Děkujeme dětem, že nám pomohly s vytvořením dekorací.
Poslední práznidnový program se v centru nesl v duchu péče o nožky dětí i maminek. Jedna z maminek byla vylosována a zažila pedikúru se Zdeňkou Paclíkovou v přímém přenosu...
Malování barevným voskem je velice jednoduchá a efektivní technika. Současně se při ní odreagujete, načerpáte energii a ještě si vytvoříte originální díla! Ivka k nám jezdí lektorovat tuto techniku již roky a stále je zájem. Na podzim nás čeká i pokračovací kurz.
Rodiče se vzdělávali, děti si vyráběly. Program pro děti další prázdninové středy.
Sestavit si rodinný rozpočet je jednoduchá záležitost, jen je třeba začít... Pro všechny zájemce máme k dispozici kalkulačku rodinného rozpočtu v elektronické podobě.
Prázdninové zdravé vaření a aktuální téma letních koktejlů a smoothies z ovoce a zeleniny. Připravili jsme si jahodové, malinové, borůvkové i špenátové smoothies.
Společná tvorba obrázků, obrazů, koláží. Různé techniky, různé styly, různí lidé a všechno je dobře, nic není špatně...
Další kurz malování pravou hemisférou s Olgou Lazárkovou se konal poslední červencový víkend. Malovaly děti, malovali dospělí. Úžasné výtvory, úžasně strávený čas. Posuďte sami!
Dalží užitečná beseda týkající se prevence zdraví a pravidel pro bezpečnou práci doma.
Děti si v rámci programu vytvořily obrázky z recyklovaných materiálů.
Součástí středečního programu byla i canisterapie pro děti. Podívejte se sami!
Léčení pomocí pejsků, ukázky, hry. To vše s pejskem Dagem a Lenkou Herbrichovou.
Jak se stát náhradními rodiči? Jaké jsou podmínky krátkodobé rodinné péče? Odpovědi na tyto otázky byly maminkám zodpovězeny.
Děti si pohrály na písku, zajezdily na koloběžkách a dokonce si poslechly pohádku.
Děti vytvořily společné dílo z nalezených přírodnin. Bude vystaveno ve výloze obchodního domu COOP Hrotovice.
Beseda s naší dvorní paní psycholožkou na zajímavé téma podpory....Děti měly o zábavu postaráno na zahradě školky.
Poslední středu v červnu jsme se věnovaly domácím lékárničkám. Každá z účastnic přednášky obdržela seznam, co by měla obsahovat domácí lékárnička. Pro všechny zájemce je seznam k dispozici v centru.
V pondělí 20. 6. jsme razítkovali na látkové tašky, ve čtvrtek 2. 6. se razítkovalo na trička. Akcí prováděla opět Slávka Muzikářová.
Bezpečnost dětí o prázdninách a jak správně odstranit klíště - beseda a diskuse na důležité téma...
Překvapení pro děti - razítkování na látkové tašky! S razítky pomáhala Slávka Muzikářová. Úžasné tvoření. Posuďte sami.
Menu středečního červného vaření: hrášková polévka, kedlubnový salát, řeřichové pesto. Recepty najdete ke stažení v sekci Aktuality.
Tématem červnového vaření byla zelená zelenina jako inspirace do našich kuchyní. Menu: špenátová polévka, omeleta s pórkem, řeřichové pesto, salát z políčku a s pečenou krůtou, okurkový drink. Recepty najdete ke stažení v sekci Aktuality.
V pondělí 13. 6, děti oslavovaly Den otců. Tatínkům vyrobily krásná přáníčka.
Odpoledne se ekologická stezka etiky s Mgr. Monikou Brzoňovou konala pro děti ze školních družin ZŠ Hrotovice.
Etická stezka dopoledne pro děti Mateřské školy Hrotovice.
Pro děti ZŠ Hrotovice jsme připravily další zdravé vaření. Tentokrát si děti uvařily rýžové nudle se sušenými rajčaty, vajíčkovou pomazánku a ovocný salát. To byste koukali, jak jsou děti šikovné! Další zdravé dílny nás čekají až v novém školní roce.
Ve středu 8. 6, jsme si povídaly o citlivé dětské pokožce a jak preventivně na dětskou kůži působit. Každá maminka dostala jako dárek balíček kosmetiky Nivea.
Logopedické vady jsou bohužel častým problémem u dětí. Petra poradila, co dělat.
Den dětí jsme oslavily balonky, dárečky, zdravým občerstvením pro děti a také besedou, jak se chárnit sebe i děti před sluníčkem. Také jsme vypracovaly 3 seznamy lékárniček. Lékárničku na dovolenou či koupaliště, cyklolékárničku a krátce jsem představily i povinnou autolékárničku, Materiály jsou k dispozici v centru.
Krásné výtvory jednoduchou, ale efektní technikou. Obrázky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.
Ve středu 25. 5. jsme si připravily mrkvovou polévku s koriandrem, rychlé těstoviny s rajčatovou omáčkou a nepečený jablečný dort. Recepty najdete v aktualitách.
Květnovým zdravým vařením jsme si připomněli Mezinárodní den rodiny. Ukázkového vaření s podtitulem "Co dům dal" se ujali dokonce i dva tatínci a také jeden dědeček s babičkou. Společně jsme si připravili: rychlou česnečku, zeleninovou pomazánku, mozeček z bílé ředkve, toasty a také zdravý nepečený jablečný dort. Děkujeme všem, kdo se zapojili! Také jsme ochutnali 3 druhy čerstvého domácího chleba z kvásku, Recepty najdete v aktualitách.
Informace o tom, jak se děti začleňují do mateřských škol poskytla maminkám Vladimíra Dobrovolná. Současně se zapojily i maminky, jejichž děti již školku navštěvují.
Další květnou akcí byla beseda s Janou Weberovou na téma: Tělo a jeho samouzdravující schopnosti. Jana Weberová provozuje studio Dech života v Tavíkovicích. Součástí odpoledne byla i závěrečná uvolňující relexace.
Ve středu 18. 5. nás opět navštívila dula Anna Kršková z Třebíče. Věnovala se porodům a v čem Vám vlastně dula může být nápomocna. Touto besedou jsme se připojili k Světovému týdnu respektu k porodu.
Další fimo kurz. Tentokrát se na přání zdobily lžičky. Jestli se dílo zadařilo, posuďte sami....
Andělská dovádění 16. 5. se nesla v duchu tradičního cvičení, nové básničky, pohádky a vyráběli jsme vlaštovky!
V pondělí 9. 5, jsme navšítivili místní Hasičský záchranný sbor. Děti s rodiči strávily přijemnou hodinu v hasičárně. Je až neuvěřitelé, co všechno musí hasiči umět a zvládnout! Opravdu náročná a nesmírně užitečná práce! Omlouvám se za sníženou kvalitu pořízených fotografií.
V rámci prezentace kampaně značky Dove "Jsme krásné" maminky soutěžily o úžasné ceny. Župan, thermo tašku, thermo hrnek a USB disk. Prezentace se týkala především o tom, jak ženy vnímají svoji krásu.
Děti i maminky si ve čtvrtek 28. 4. vyrobily překrásné brože!
Ve středu 27. 4. jsme vařily s dětmi ze ZŠ Hrotovice. Malí kuchtíci byli uvěřitelně šikovní! A co bylo na menu? Rybí pomazánka z tuňáka, mrkvová polévka s koriandrem a také jablečná bábovka ze špaldové mouky. Další vaření na sebe nenechá dlouho čekat.
Základní poznatky o dudlíku a zkušenosti maminek....
V pondělí 25. 4. jsme oslavili Den Země společně s Mateřskou školou Hrotovie.
Ve středečním dubnovém vaření jsme si připravili mrkvové kari s červenou čočkou, jarní polévku i tvarohovou pomazánku s medvědím česnekem. Chutnalo i dětem. Recepty najdete v centru.
Tentokrát jsme se věnovali zdravým zeleninovým a luštěninovým pokrmům z jednoho hrnce. Připravili jsem si jarní polévku z bylinek (z kopřiv, jahodníku, medvědího česneku, jitrocele, .....). Také zapečenou zeleninu s bílými fazolkami a tvarohovou pomazánku s medvědím česnekem a pažitkou. Recepty jsou k dispozici v centru.
Další povedená beseda s Mgr. Evou Kneblovou. Nejsou jen živé děti, ale i živí rodiče... Maminky se dozvěděli spoustu tipů, jak s dětmi pracovat a také se zeptaly na to, co je zajímalo nebo v čem si nejsou jisté.
Nové fotografie z nového kurzu plavání a saunování pro batolata.
Od pondělí 11. 4. realizujeme kurz pro předškoláky s rodiči. Kurz vede Bc. Vladimíra Dobrovolná. Dětem usnadní vstup do první třídy. Cílem kurzu je maximálně rozvinout základní psychické funkce, dovednosti a schopnosti, které bude dítě ve škole potřebovat. Aktivity jsou zaměřeny na rozvoj sluchu a zraku, prostorovou orientaci, hrubou a jemnou motoriku, grafomotoriku, početních představ, řečových dovedností.
Úvodní praktický seminář týkající se komunikace a o tom, jak vyprávět své příběhy. Mgr. Monika Nevolová pracuje pro ČT i Novu. Díky bezprostřednímu přístupu Moniky a příjemným účastnícím setkání, se nikdo nestyděl mluvit, hrát hry i vyprávět příběhy. Semináře s Monikou využijí všichni - učitelé, úředníci, rodiče (nejent ti, kteří se vracející do práce po rodičovské dovolené), senioři, lidé pracující v pomáhajících profesích i v bussiness sféře.
Jedna babička a maminky si na figurínách vyzkoušely resuscitaci. Těžce na cvičišti, lehce na bojišti!!!
Ústředním tématem byl "loskutáček".
Ve středeční zkrácené verzi zdravého vaření jsem se opět věnovali rýži a uvařili jsem si rajčatovou polévku s natural rýží a také rýžové nudle se sušeným irajčaty, parmazánem a bazalkou.
V úterý 22. 3. jsme si v rámci zdravého vaření na téma rýže připravili: Rajčatovou polévku s rýží natural, rýžový salát i smaženou natural rýži s kokosovým mlékem a kešu oříškami.
V neděli 20. 3. jsme v centru měli paní Olgu Lazárkovou, která nás naučila při kreslení využívat i pravou mozkovou hemisférou. Účastníkům se podařili i portréty. Posuďte sami.....
Ve středu 9. 3. jsme si upekli velikonoční cupcakes. 2 druhy, z nichž jeden byl dokonce bezplepkový. Receptky jsou k dispozici v centru.
Děti si nasázely zrníčka obilí do květináčů a také si poslechly pohádku.
Ve spolupráci se společností Primavizus jsme uspořádali další screeningové vyšetření zraku u malých dětí na zjišťování dioptrickýh vad. Vyšetření by se měla opakovat každý rok. Stojí pouze 150 Kč a trvá maximálně 5 minut.
Možná děti zahlcujeme hračkami, možná ne....Názor od názoru. Každopádně. Přílišné množství hraček na škodu rozhodně je.
Letošní agenturou provázela agentura Vítězslava Černocha
Tématem únorového zdravého vaření bylo kysané zelí! Připravily jsme si pomazánku z kysaného zelí, zelňačku s uzeným tempehem, koláč z kysaného zelí i salát z kysaného zelí. Recepky jsou k dispozici v centru. Dobrou chuť!!!
Další vydařený zážitkový kurz první pomoci dětem i dospělým prostřednictvím modelových situací se konal v sobotu 20. 2. popd vedením Jana Hoška. Fotografie z akce mluví za své...
Přednáška se uskutečnila v rámci celorepublikové kampaně Národní týden manželství.
O pololetních prázdninách si všechna děvčata užila vyrábění s fimo hmotou. Kurz vedla Milka Lidmilová. Krásné výrobky, které vyrobily si můžete prohlédnout ve fotogalerii.
V pondělí si děti s maminkami vyrobily vločky a sněhuláky zajímavou technikou - lepidlem a dětskou krupičkou. Také se naučily novou říkanku za pomoci kreslení. Nechybělo cvičení i padák.
Lednové zdravé vaření se neslo v duchu karbanátků. Ale ne obyčejných, nýbrž zeleninových, cizrnových a pohankových. Tyto zdravé varianty karbanátků pečete v troubě, bez zbytečného tuku. Maminky všechny vzorky ochutnaly, děti si připravily malé burgery a všichni si odnesly recepty na domácí vaření. Tématem únorového vaření bude kysané zelí.
Snadno a účinně si poradíte při onemocnění dýchacích cest pomocí molitanových míčků metodou zvanou "míčkování". Ve čtvrtek 15. 1. nám tuto metodu představila zdravotní sestra Lenka Fialová.
Beseda, zkušenosti a diskuse žen na téma týkající se intimní dámské hygieny. Menstruační kalíšek je ekonomická a ekologická pomůcky pro ženy běheme menstruace.
V pondělí 4. 11. si děti s maminkami vyrobily koruny na Tři krále, naučily jsme se píšničku Tři králové a děti si také rozbalily dárečky, které jim do centra přinesl Ježíšek. Moc hezké zahájení nového roku!!!!
Velice důležité téma v podobě umění poskytnout první pomoc!
Ve středečním zdravém vaření jsme si uvařili štědrovečerní čočkovou polévku a děti si ozdobily celozrnné perníčky.
V posledním zdravém vaření v letošním roce jsme se věnovali štědrovečenímu menu. Uvařili jsme si čočkovou polévku, pečeného lososa se zeleninovým rizotem a upekli celozrnné perníčky. Slavnostní atmosféru dokouzlila úažsně prostřená tabule a povídání si o vánočních zvycích.
V pondělí 14. 12. bylo věnováno koledám, rozkrajování jablíček a také zdobení stromečku.
V pondělí 7. 12. si děti vyrobily další ozdoby na vánoční stromeček. Také si pouštěly lodičky....
V pátek 4. 12. nás v centru po dlouhé době čekala opět potopa. Dole v šatně u tělocvičny. Stálo nás to sice pár hodin práce, ale vše dobře vyschlo a nezanechalo žádné stopy....Naštěstí..
Děti s maminkami vyráběly "čertovské řetězy". Také jsme si povídaly o "Barborce". A naučily jsme se spoustu mikulášských říkanek. Na konci programu se hrála pohádka "O červené Karkulce".
Minulý týden se Mateřské centrum Andílci Hrotovice připojilo k mezinárodní kampani: Den proti násilí na ženách. Maminky s dětmi malovaly, kreslily a vyrobily nádherné výtvory - opak násilí - pevná a zdravá rodina.
Beseda na téma: Praní a citlivá dětská pokožka byla doplněna soutěží o prací prášek Persil i aviváž Silan. Maminky si odnesly nejen užitečné informace, ale i dárečky.
I letos jsme uspořádaly předvánoční focení dětí a rodin. Úžasná atmosféra i těžká práce fotografů, ale výsledek stojí za to.
Listopadové zdravé vaření jsme věnovaly quinoy. Připravily jsem si rajčatovou polévku s quinoou a také salát z quinoy s pečenými rajčaty a s cirznou. Pro zájemce jsou recepty k vyzvednutí v centru.
Lenka Herbrichová a její pejsek Dag jsou našimi stálými hosty. Tentokrát navštívili seniory v Domě s pečovatelskou službou v Hrotovicích. Přišli i klienti z Barevného světa.
Beseda se společností Merck, ve které jsme se věnovaly rýmě. Maminky se dozvěděly spoustu užitečných informací a dostaly spoustu dárečků.
V druhém semináři se Hanka Oravcová věnovala hranicím v chování u dětí. Třetí setkání se bude týkat nejčastějším situacím, které musí rodiče řešit a bude se konat ve čtvrtek 12. 11.
Ve výtvarných dílničkách jsme se tentokrát věnovaly keramice. Maminky s dětmi si vyrobily nádherné zvonečky.
Dokončovací úpravy - oplůtek a podpěra u nově vysazených lip.
Touto aktivitou jsme obnovili dva uschlé stromy v aleji Floriánek. Za podpory Kraje Vysočiny a KOUS Vysočina jsme vysadili dvě lípy. Dopoledne se zapojili děti z MŠ Hrotovice.
Milovnice zdravého vaření ochutnaly mrkvovo-zázvorovou polévku a dýňovou pomazánku z chia semínky a piniovými oříšky.
Další kurz zdravého vaření. Tentokrát s podzimní zeleninou. Připravily jsme si mrkvovo-zázvorovou polévku, bramborový guláš s paprikou a dýňovou pomazánku s chia semínky a piniovými oříšky.
Děti ze školky si chodí zacvičit do naší nové tělocvičny.
Každý z účastníků besedy obdržel malou svačinku - bio musli tyčinku.
S dětmi cvičíme jógu v naší nové tělocvičně.
Tentokrát jsme si v rámci zdravého vaření připravili snídaně. Fresh juice, vajíčkovou pomazánku, tvarohovou pomazánku, švestkový koláč ze špaldkové a žitné mouky. Všichni také dostali tipy a recepty na další snídaně a také, z čeho by měla být snídaně sestavena a proč je vlastně důležité snídat.
V rámci pondělních Andělských dovádění kromě cvičení také zkoušíme různé arteterapeutické techniky.
Děti si za pomocí maminek vyrobily kytičky z lýka, zacvičily a pohrály s padákem. Maminky se pustily do diskuze na téma: Jak jsme prožili prázdniny.
Ve středu 12. 8. nás Eva Kneblová navštívila s nepříjemným tématem kousání a bití u dětí. Děti se vyrobily berušky pro štěstí.
Úžasný další kurz encaustiky - malování obrázků horkým voskem. Děti vytvořily krásné obrazy!
Ve středu 5. 8. jsme uspořádali praktickou přednášku s Občanskou poradnou Třebíč na téma: Rodinný rozpočet. Pro děti byl také připraven program. Vyrobily si hady a kytky z plastových víček a pohrály na hřišti.
Neplánovaná beseda na téma bylinky se známým bylinkářem Ing. Karlem Steinbauerem.
Ve středu 29. 7. jsme s dětmi připravovaly občerstvení na zahradní piknik. Jak sami vidíte, děti jsou neskutečně šikovné a zvládly jednoduché občerstvení připravit samotné. Z dobrot jsme ochutnaly ovocné špízy, beruškové toasty, lodičky s pomazánkou, mrkvové muffiny a těstovinový salát. Původně jsme chtěly piknikovat venku, ale vzhledem k tomu, že bylo deštivé počasí, musely jsme zůstat v centru. I tak jsme si piknik všichni užily!!!
Děti si zopakovaly třídění odpadu a vše perfektně ovládají. Pak jsme si s dětmi pohrály na zahradě MŠ Hrotovice a také si zahrály pohádku.
Nikča s Vendulkou se pustili do natírání botníku v šatně tělocvičny. Výsledek stojí za to.....Posuďte sami.
Druhou prázdninovou středu nás navštívila Mgr. Eva Kneblová s tématem Jak na prázdninové smutnění. Maminky diskutovaly v centru, my jsme se dětem věnovaly venku. Vytvořily jsme společné výtvarné dílo a pohrály si na zahradě MŠ.
Dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací o projektu Čtěme dětem, o tom proč dětem číst, tipy, jak upoutat pozornost batolátek, tipy na dětské knížky pro děti všech věkových kategorií.
Pro ZŠ Hrotovice se nám podařilo zorganizovat celkem 6 seminářů (pro 5. až 9. třídu) pod názvem "Internet a finance pod kontrolou" týkající se finanční gramotnosti a kyberšikany. Projekt je spolufinancovám Fondem Vysočiny Kraje Vysočina v rámci grantového programu Prevence kriminality 2014. Na fotografiích jsou žáci 8. a 9. třídy ZŠ Hrotovice.
Úžasný seminář s praktickými informacemi týkající se peněz, platebních karet, hospodaření v domácnosti a jiné.
Tentokrát jsme si uvařili květákovou polévku z pečeného květáku, květákové placičky a pro děti palačinky ze špaldové mouky s domácí marmeládou.
Ve čtvrtek 4. 6. jsme uspořádali v Domě s pečovatelskou službou mezigenerační odpoledne s muzikoterapií - hrou na tradiční i netradiční nástroje a arteterapií - technika foukání tuší, strom splněných přání. Terapii vedla Mgr. Lucie Poláková.
Dnes jsme s dětmi oslavily jejich svátek. Vyzdobily jsme hernu balónky a připravily zdravější občerstvení. Mimo jiné si děti vyrobily motýlky a zacvičily jsme si s overbally v naší nové tělocvičně.
Tentokrát jsme se naučily připravovat vegetariánské ragú, pórkovou plévku
Den otevřených dveří u nás v centru....K příležitosti Mezinárodního dne rodiny a otevření nové tělocvičny.
Maminky se dozvěděly, jak pečovat o citlivou dětskou pokožku.
Děti si s maminky vyrobily krásné dekorace na okno.
Zdravé recepty z těstovin - příprava s ochutnávkou.
Letos "vyneslo zimu ze vsi" rekordní počet účastníků - dětí i dospělých.
V dalším kurzu zdravého vaření jsme si připravily špenátovou polévku, brokolicovou nádivku a vajíčkovou pomazánku. Také jsme si ukázaly, jak vypěstovat řeřichu a naklíčit luštěniny.
Měření zraku diagnostickým přístrojem PlusoptiX v rámci projektu "Koukají na nás správně?"
Krásně prostřený stůl. Naučily jsme se vařit s fazolemi azuki.
Maminky se od Evy Kneblové dozvěděly, co si počít s předsevzetími.
Užitečná beseda s Nikolou Škárkovou na téma: Laická první pomoc ve středu 7. 1. 2015.
V pondělí 5. 1. jsme s dětmi vyráběly "tříkrálové koruny".
I do centra za dětmi přišel Ježíšek....
Beseda a praktické ukázky, jak cvičit paměť s Nikolou Škárkovou.
Konference Společnost přátelská rodině pořádaná Sítí mateřských center o. s., která se konala v pondělí 8. 12. ve Sport-V-hotelu pod záštitou starostky města Hrotovice Mgr. Hany Škodové.
Ve čtvrtek 4. 12. nás opět navštívila Lenka Herbrichová s pejskem Dagem.
Ukázka pečení s máslovou herou - skvělý jablečný koláč. Recepty na pečení s herou jsou k dispozici v centru.
Maminky měly možnost využít služby stříhání vlásků svých ratolestí.
Kulatý stůl se zástupci města Hrotovice, spolupracujících organizací, rodin i seniorů k projektu Napříč generacemi společnými akcemi, který se konal v pátek 28. 11. 2014.
Adventní misky a věnečky jsme vyráběli i ve čtvrtek 27. 11. 2014.
Maminky získaly informace o výživě dětí během nemoci, o neprospívání a o možnostech nutričně vyvážené tekuté výživy prostřednictvím nutridrinků. Každá maminka obdržela jeden nutridrink zdarma.
Ochutnávka a prodej medových produktů.
Kurz první pomoci prostřednictvím modelových situací - lektor Stanislav Vlk (záchranář) a amatérské herečky, které odehrály modelové situace.
Maminky se dozvěděly spoustu užitečných informací a také dostaly dárečky.
V úterý 18. 11. jsme společně s Idou Hamplovou připravily a ochutnávaly "Sushi po česku". Úžasné vaření, které všechny maminky nadchlo. I když ne všechny přišly sushi na chuť..... Děti si vyrobily japonské vějíře a ochutnaly dýňovou polévku.
I letos se fotilo! Opět s Filipem Hladíkem. A znovu z "Andělského PF focení" vzešly krásné fotografie. Trpělivost a zkušenosti Filipa....Kdo se fotil, může jen potvrdit.
Další výtvarné dílničky s Nikolou Škárkovou, tentokrát se využilo nepotřebných kachliček....
Tradiční lampionový průvod s rytířem sv. Martinem na koni.
Touto besedou jsme si připomněly důležitost rodinného ropočtu. Kromě teoretické části, jsme se také podrobně naučily sestavovat rozpočet v domácnosti.
Středeční kurzy zdravého vaření probíhají přímo v herně, protože do centra dochází maminky s malými dětmi. Menu: kapustnica, halušky s dýňovým zelím, cibulový koláč.
Tématem říjnového zdravého vaření byla "SLOVENSKÁ KUCHYNĚ". S maminkami jsme vařily kapustnicu, halušky s dýňovým zelím a cibulový koláč. Recepty jsou k dispozici v centru.
Ve čtvrtek 16. 10. si děti s maminkami vyrobily krásné, originální, podzimní věnečky na dveře.
Přednáška s Vendulkou Urbanovou na dost opomíjené téma.
Nový koberec, police na hračky, výmalba.....
Zajímavá beseda na věčné téma dětské rýmy. Každé dítě dostalo hrneček na pití. 3 maminky, které vyhrály losem, si odnesly nosní spreje.
Nadace ČEZ spolufinancovala výměnu koberce v herně MC Andílci. Děkujeme!
Konečně!!!!!!! Dnes se v centru vyměňovala okna!!!!!!
Kurz zdravého vaření na téma: Podzimní zelenina v netradičních prostorách jídelny MŠ Hrotovice. Připravily jsme bramborovou polévku, lehký bramborový salát, cuketovou pánev s bylinkovým dipem a také bramborový koláč se špaldovou moukou.
První ze třech seminářů nazvaný Od pesimismu k naději. Lektorky: Mgr. Hana Oravcová a Táňa Graňáková DiS. ze Střed Třebíč
Ještě to není ono, ale už je to na dobré cestě.....
Venkovní hra podpořená Fondem Vysočiny Kraje Vysočina - dopoledne pro děti z MŠ Hrotovice, odpoledne děti z MC Andílci, děti z Dětského domova i širokou veřejnost
Výkopové práce u Mateřského centra Andílci
Vyklízení herny centra z důvodu výmalby a výměny koberce
Kurz enkaustiky (malování obrázků horkým barevným voskem) a prodej bylinných výrobků s Ivanou Krausovou - 26. 7. 2014
Seminář s Občanskou poradnou Třebíč: Základy finanční gramotnosti - tabulka rozpočtu v domácnosti - 30. 7. 2014
Poradna Ruth Třebíč: Prožitková část pro děti - vytváření zahrady pomocí šátků, kamínků a přírodních materiálů - 23. 7. 2014
Poradna Ruth Třebíč: Seminář: Sladění profesního a osobního života - 23. 7. 2014
Seminář s Mgr. Evou Kneblovou: Teď se vztekám já! - 16. 7. 2014
Prázdninové tvoření: Razítkování kytiček PETlahvemi - 16. 7. 2014
Zábavné třídění odpadu na zahradě MŠ Hrotovice - 16. 7. 2014
Cvíčo, padák, pohádka na zahradě MŠ Hrotovice - 16. 7. 2014
Beseda v Knihovně Hrotovice: Čtěme dětem - 9. 7. 2014
Oslava Dne dětí: Putování po statku - venkovní hra o poklad - 2. 6. 2014
Beseda: Dětský pokoj dle Feng Shui s Janou Pevnou - 4. 6. 2014
Zdravé vaření: Saláty a dresinky - 10. 6. 2014
Výtvarné dílničky: Korálkování - blázniví opeřenci - 5. 6. 2014
Beseda s Petrou Říhovou: Logopedie aneb stimulace a vývoj dětské řeči - 16. 6. 2014
Beseda s Ivou Svobodovou: Ochrana před sluncem a lékárnička na dovolenou - 18. 6. 2014
Andělská dovádění: Výroba přáníček tatínkům k svátku - 16. 6. 2014
Beseda s Nikolou Škárkovou: Bezpečnost dětí o prázdninách, jak správně odstranit klíště - 25. 6. 2014
Výtvarné dílničky: Razítkování tašek a taštiček - 19. 6. 2014

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.